Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/DSC01228.JPG

Рік початку будівництва школи 1912

Дата народження 15 вересня 1915 ( введено в дію)

У 2007 році в школі створено Школу сприяння здоров’ю. До її створення спонукало насамперед, високий рівень захворювань серед учнів школи. Результати поглибленого медогляду показали, що 70% учнів школи хворі. Друга причина – це велика кількість дітей із неблагонадійних сімей – на 65 учнів школи – 9 із неблагонадійних.
Почали роботу з того, що у варіативну частину навального плану були впроваджені спеціальні предмети, гуртки. Так, учням 5,8,9 класів введено предмет основи валеології. Програма спрямована на мотивацію здорового способу життя, розрахована на 35 годин у кожному класі (одна тижнева година). У 5 класі розглядаємо такі теми, як „Поняття про валеологію,” „Фактори природи, які впливають на здоров’я людини, „Про стосунки школярів, дружбу,” „національну їжу і здоров’я, „Поняття про ліки, їх використання ”, „Поняття про сім’ю, піклування про здоров’я ” і інші теми. Більшість занять проводимо на свіжому повітрі. Практикуємо нетрадиційні форми проведення занять (тренінги). Діти дуже люблять такі заняття і із задоволенням їх відвідують.
Недоліком є те, що відсутня наступність у викладенні предмету. Навчальний план школи не дозволяє вводити валеологію у 6-7 класах. Тому учні 6-7 класів працюють у гуртку „Краса і здоров’я. ” На заняттях розглядаємо питання особистої гігієни, догляд за тілом. Велику увагу приділяємо практичним заняттям - гімнастичні вправи для запобігання порушення постави, для зміцнення м’язів ніг, очей і т.д.
В школі щоранку проводимо зарядку. Справа добровільна. Але майже всі учні приходять на 8.40. Ззарядку проводять старшокласники – члени учнівського парламенту. Також проводиться щоденне вологе прибирання, провітрювання кабінетів, рухливі перерви.
Постійно працюють спортивні секції. На великих перервах діти грають у волейбол, піонербол, футбол, взимку - в теніс, шашки, шахмати.
Починаючи з листопада місяця, з метою попередження респіраторних захворювань, в школі працює фітобар. Перед сніданком діти можуть випити склянку фіточаю. Відповідальний за приготування чаїв - медпрацівник.
У початкових класах обов’язковими є фізкультфхвилинки. Поступово вводимо їх у середніх класах. В майбутньому плануємо ввести годину здоров’я з метою розвантаження учнів. Щороку в школі проводиться Місячник здорового способу життя, Акції АнтиСНІД, Анти наркотик, Анти алкоголь, Життя без паління. Обов’язково проводимо заходи до Дня Здоров’я (7 квітня) – це і козацькі забави з участю батьків, Ковбойські ігри, конкурси Тато, мама, я – спортивна сім’я. співпрацюємо з медпрацівником села. Запрошуємо його на уроки основ здоров’я, біології.
У планах роботи класних керівників кожного місяця (четверта година спілкування присвячується пропаганді здорового способу життя). Проводимо зустрічі із працівниками соціальної служби.
Питання здоров’я дітей розглядаються на батьківських зборах. Обов’язково ознайомлюємо батьків з актом поглибленого медичного огляду учнів.
90% школярів оздоровлюються у санаторіях у відповідності з поставленими діагнозами.
Маємо і певні результати. Поменшала кількість пропусків учнями школи через хворобу, під час епідемії грипу. Серед учнів школи не виявлено курців. Навіть діти із неблагонадійних сімей не схильні до правопорушень, не замічені у бродяжництві, немає дітей які б стояли на обліку у відділі у справах неповнолітніх.
Наказом МОН України від 07.12.2010 №1102 школа визнана переможцем II етапу конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров’ю (додаток 4).

Кiлькiсть переглядiв: 741

Коментарi

  • Nour

    2013-07-01 02:27:24

    Of the panoply of website I've pored over this has the most veyaticr....

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.